Wybierając najlepszą opcję regałów dla magazynu lub sklepu, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na rodzaj towarów, z którymi planuje się pracować w magazynie. Należy wziąć pod uwagę wymiary, ciężar, zastosowanie regałów, dostępność lub brak sprzętu do składowania, jego rodzaj i charakterystykę, promień skrętu na przykład wózka widłowego itp.

Rodzaje regałów metalowych

Wszechstronne regały półkowe nadają się do szerokiego zakresu zastosowań, można je łatwo zamontować i wypoziomować bez użycia narzędzi dzięki systemowi sprzęgającemu. Nadają się one do stosowania w obszarach przemysłowych i handlowych.

Regały półkowe archiwalne są przeznaczone do przechowywania lekkich towarów i dokumentów o rozłożonym obciążeniu na półkę nieprzekraczającym 200 kilogramów. Można je łatwo zmontować (zdemontować) i przetransportować.

Regały magazynowe paletowe, to wielopoziomowa konstrukcja przestrzenna, wysokość załadunku tego typu regałów wynosi zazwyczaj do kilkunastu metrów, więc tego typu regały nadają się do wysokich magazynów.

Regały piętrowe, to złożona konstrukcja przestrzenna służąca do tunelowego składowania towarów.

Regały do garażu, domku letniskowego, pomieszczenia gospodarczego to małe regały do przydomowych budynków gospodarczych. Prosty montaż. Wszechstronne zastosowanie.

Regały sklepowe przeznaczone są do ekspozycji towarów w supermarketach samoobsługowych. Mają przyjemny wygląd i doskonałe właściwości techniczne. Regały sklepowe przekształcają zwykły sklep w nowoczesny obiekt handlowy.

Dlaczego potrzebne są regały sklepowe i magazynowe?

Systemy regałowe służą do optymalnego przechowywania towarów w magazynach i zakładach produkcyjnych. Prefabrykowane systemy regałów metalowych stały się bardzo popularne w ciągu ostatnich 50 lat, ponieważ pozwalają na rozwiązywanie nawet najbardziej skomplikowanych zadań związanych z magazynowaniem i obsługą ładunków, a innymi słowy, można wybrać niemal każdy regał do swoich potrzeb.

W ostatnich latach produkcja regałów metalowych weszła na nowy poziom, coraz częściej wykorzystuje się nowoczesne materiały kompozytowe do produkcji elementów regałów, zwiększając wytrzymałość, podnosząc odporność konstrukcji na czynniki mechaniczne, atmosferyczne i chemiczne.

Podstawą wszystkich konstrukcji regałowych jest zazwyczaj metal, dlatego prefabrykowane regały metalowe są dostępne w szerokim asortymencie, z różnymi opcjonalnymi elementami konstrukcyjnymi i zazwyczaj różnią się tylko rodzajem zastosowania, ponieważ wszystkie inne cechy i właściwości mogą się różnić w zależności od modelu.